Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Sprzedaż końcowa węgla

W związku z przyjętymi zmianami ustawy z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych  (Dz. U. z 2022 r. poz. 2336) informujemy o końcowej sprzedaży węgla.

Zmiany w ustawie zakładają:

1) Wydłużenie okresu działania ustawowego systemu dystrybucji węgla;

mieszkańcy będą mogli składać wnioski do 30 czerwca br. na węgiel pozostały w gminie, co pozwoli na wyprzedanie ewentualnie posiadanych przez gminy zasobów węgla. Sprzedaż końcowa może być prowadzona najpóźniej do 31 lipca 2023 r.

2) Brak limitu ilościowego;

zniesienie istniejącego limitu ilościowego przypadającego na jedno gospodarstwo domowe. Tym samym niezależnie czy mieszkaniec zakupił już węgiel w ilości maksymalnej przewidzianej ustawą, będzie mógł zakupić dodatkową ilość węgla bez ograniczeń ilościowych.

3) Węgiel dla mieszkańców innych gmin;

zgodnie z nowelizacją jest możliwy zakup węgla w innej gminie, o ile wnioskodawcy są uprawnieni do dodatku węglowego

 

Wójt Gminy Sienno informuje, że wnioski można składać od 15 maja do 30 czerwca 2023 r. i będą rozpatrywane w kolejności wpłynięcia do wyczerpania zapasów węgla na składzie.

Cena za tonę węgla nie uległa zmianie i wynosi 1800 zł brutto za tonę.

Ilość paliwa stałego przeznaczonego do sprzedaży końcowej:

  • Groszek – 3 t.

Wnioski można składać osobiście w Urzędzie Gminy lub elektronicznie poprzez ePUAP.